Bilbioteka BYTOM

Księgarnia

Księgarnia dla Dżentelmena

Księgarnia BYTOM to kolekcja publikacji dotyczących męskiego stylu i mody, wyselekcjonowanych z myślą o współczesnych mężczyznach. Atrakcyjne rozwinięcie stanowią propozycje książkowe nawiązujące do postaci będących inspiracjami kolekcji BYTOM IKONY KULTURY, poświęconych wybitnym osobowościom polskiej kultury.

DEYNA - Stefan Szczepłek
Autor:
Stefan Szczepłek
Format:
165 x 225 mm
Oprawa:
broszurowa
ze skrzydełkami
Liczba stron:
288
Cena detaliczna:
39,90 zł

DEYNA

Fascynująca biografia Ikony Polskiej Piłki Nożnej.

Coś niebywałego! Jak zwykle kapitalny Deyna! - niezapomniany komentator Jan Ciszewski powtarzany przez całe lata siedemdziesiąte. Dziennikarze sportowi na świecie okrzyknęli piłkarza objawieniem futbolu. Grał genialnie. Prywatnie skromny, małomówny, wielki indywidualista, podczas meczu dusza zespołu.

On konstruował akcje, bo myślał najszybciej. On tylko rozdzielał piłkę, a od biegania byli inni. „Rogale” i „kaczki”, od których bramkarze dostawali „niestrawności”, były jego specjalnością. Grał fair. Kopiąc piłkę przez trzy czwarte życia, tylko raz dostał czerwoną kartkę. Po zwycięskich igrzyskach w Monachium, na których został królem strzelców, biły się o niego największe kluby Europy. Nie wyjechał. Pozostał legendą.

Kup teraz
Monolog i inne zapiski
Autor:
Jan Himilsbach
Format:
125 x 198 mm
Liczba stron:
240+8 stron zdjęć
Cena detaliczna:
29,80 zł

Monolog i inne zapiski

Zbiór niepublikowanych dotąd opowiadań Jana Himilsbacha. Udało się je odnaleźć wśród notatek, które zostały po pisarzu. Niektóre są w pełni dokończone, niektóre to wstępne szkice.

Kup teraz
Opowiadania zebrane
Autor:
Jan Himilsbach
Format:
125 x 195 mm
Liczba stron:
620
Cena detaliczna:
34,80 zł

Opowiadania zebrane

Zbiór tekstów znanych z opublikowanych jeszcze za życia autora zbiorów: „Monidła", „Przepychania" i „Łez sołtysa"  oraz, co najważniejsze, kilka opowiadań odnalezionych po śmierci pisarza.

Kup teraz
Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty
Autor:
Arkady Fiedler
Format:
142 mm x 204 mm
Oprawa:
Twarda
Liczba stron:
328
Cena detaliczna:
45,00 zł

Kanada pachnąca żywicą

„Kanada pachnąca żywicą” to bardzo popularna książka. Miała wiele wydań, które... różniły się od siebie. Przedwojenny egzemplarz zawierał fragmenty, które po wojnie usunęła cenzura. Z kolei wydania powojenne zawierają fragmenty dopisane przez Autora w miejsce tych usuniętych. Niniejsze wydanie zawiera wszystko, co Arkady Fiedler kiedykolwiek opublikował pod tytułem „Kanada pachnąca żywicą”. Wydanie pełne, poprawione, uzupełnione, opatrzone współczesnymi przypisami.

Kup teraz
Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty
Autor:
Arkady Fiedler
Format:
142 mm x 204 mm
Oprawa:
Twarda
Liczba stron:
376
Cena detaliczna:
49,90 zł

Madagaskar. Gorąca wieś Ambinanitelo

Książka ta powstała w ciekawych okolicznościach: przed II wojną światową Polska, jak wiele ówczesnych europejskich społeczeństw poważnie myślała o posiadaniu kolonii. Stąd zrealizowana w roku 1937 rządowa wyprawa na Madagaskar pod kierunkiem majora Mieczysława Lepeckiego (adiutanta Marszałka Piłsudskiego). Stąd też "tajna" misja Fiedlera, który na zlecenie rządu RP - jako niezależny ekspert - badał warunki i opłacalność ewentualnej kolonizacji i polskiego osadnictwa na wyspie. Oczywiście, przede wszystkim Arakdy Fiedler badał zwierzęta, opisywał zwyczaje rdzennej ludności Madagaskaru i... fotografował.

Udało nam się odnaleźć i ocalić zapomniane negatywy. Większość z nich nie była nigdy wcześniej publikowana. Jest to więc nie tylko fascynująca opowieść, lecz także zbiór niezwykłych fotografii. Te zdjęcia godne są najsłynniejszych galerii świata.

Kup teraz
Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty
Autor:
Baran Jakub,
Grechuta Danuta
Format:
220 mm x 165 mm
Liczba stron:
432
Cena detaliczna:
35,00 zł

Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty

Książka "Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty" to niebanalny wywiad rzeka z Danutą Grechutą, która wspomina męża Marka. Wywiad przeprowadził Jakub Baran. Ich wspólne życie trwało 36 lat z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach. Do tego wiele anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego. Niewątpliwą atrakcję stanowi duża liczba 286 nigdy dotąd niepublikowanych zdjęć oraz dokumentów. To szczera opowieść opisująca codzienność Państwa Grechutów w niełatwym dla wszystkich okresie jakim był komunizm ale i w czasach wolnej Rzeczypospolitej.

Do książki została dołączona płyta CD - Audio z największymi przebojami Marka Grechuty.

Kup teraz
Następny do Raju
Autor:
Marek Hłasko
Format:
142 x 218 mm
Liczba stron:
192
Cena detaliczna:
29,90 zł

Następny do raju

"Następny do raju" nazywany jest PRL-owskim westernem, słowiańską odpowiedzią na Hemingwaya. Legendarna powieść Hłaski ukazywała się pierwotnie pod tytułem "Głupcy wierzą w poranek", od stycznia 1957 roku w tygodniku "Panorama", w odcinkach. Pierwsze wydanie książkowe ukazało się rok później - gdy pisarz był u szczytu sławy. Jeszcze w 1958 roku, Czesław Petelski nakręcił na podstawie książki głośny film pt. "Baza ludzi umarłych".

Akcja książki toczy się w odciętej od świata bazie transportowej w Bieszczadach, tuż po II Wojnie Światowej. Bohaterowie to grupa życiowych rozbitków i outsiderów, którzy pracują przy zwózce drzewa. Praca jest skrajnie niebezpieczna, a panujące zasady - bezwzględne. Istniejące konflikty dodatkowo pogłębia pojawienie się przedstawiciela partii komunistycznej oraz jego żony, jedynej kobiety w tej zamkniętej, męskiej społeczności.

Kup teraz
Rzeczowo o modzie męskiej
Autor:
Michał Kędziora
 
"Mr. Vintage"
Format:
165 x 235 mm
Liczba stron:
280
Cena detaliczna:
49,90 zł

Rzeczowo o modzie męskiej

Elegancja to nie podążanie za trendami. To przede wszystkim klasyczne i ponadczasowe fasony, tkaniny i wzory, umiejętność łączenia poszczególnych elementów garderoby, a także stosowanie kilku prostych zasad.

"Rzeczowo o modzie męskiej" jest kompleksowym, przystępnie napisanym przewodnikiem po świecie mody męskiej. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli. Przeznaczony jest dla panów bez względu na wiek i preferowany styl.

Mr. Vintage w swoim poradniku łączy teorię z praktyką. Każde zagadnienie zostało poparte odpowiednimi zdjęciami i ilustracjami. Autor najpopularniejszego i najbardziej opiniotwórczego polskiego bloga o modzie męskiej dzieli się z czytelnikiem swoim bogatym zasobem wiedzy o każdym elemencie męskiej garderoby.

Partnerem wydania jest marka Bytom.

Kup teraz
Gentleman. Mam zasady
Autor:
Adam Granville
Format:
210 x 280 mm
Liczba stron:
344
Cena detaliczna:
99,00 zł

Gentleman

Mam zasady

Co to jest rancio charentais w koniaku? Jaki kolor mają pasy smokingowe oficerów marines? W czym tkwi różnica pomiędzy albertem a stresemanem? Jak sznurować buty typu oxford i derby? Dlaczego jubilerzy niechętnie mówią o efekcie Kupidyna? Co to jest punca genewska? Kiedy nosimy pierścień en bagarre? Jak blazonować swój herb po angielsku? Na czym polega precedencja w sedanie? W jaki sposób dokonać tranżerowania combra? Jak skutecznie zarządzać rezydencją?

Takie między innymi kwestie dręczące dżentelmena z klas wyższych omawia książka napisana przez mieszkającego na Zachodzie i świetnie znającego polskie realia insidera, który ze względów towarzyskich woli zachować anonimowość i przyjął pseudonim Adam Granville. „Gentleman” to pierwsze na polskim rynku tak obszerne i kompetentne opracowanie, w którym autor niezwykle fachowo i błyskotliwie omawia aspekty bycia dżentelmenem doskonałym, krążąc swobodnie pomiędzy kwestiami mody odzieżowej, heraldyki, funkcjonowania rezydencji, doboru alkoholi, ale też muzyki, leksykografii czy antropologii kultury.

Kup teraz
Autor:
Krzysztof Łoszewski
Projekt graficzny:
Andrzej Barecki
Format:
165 x 235 mm
Liczba stron:
208
Cena detaliczna:
49,90 zł

Dress Code

Tajemnice męskiej elegancji

Książka Krzysztofa Łoszewskiego zatytułowana „Dress code. Tajemnice męskiej elegancji” ma charakter praktycznego i efektownego zarazem poradnika dla mężczyzn.

Znany projektant mody i stylista w formie bardzo bezpośredniej wprowadza w tajniki tzw. dress cod’u, czyli – tłumacząc dosłownie – kodeksu ubierania się. Wykazuje, że manifestowany często brak zainteresowania ubiorem, wręcz pewna forma męskiej abnegacji – nie są już w modzie. W życiu codziennym, w każdej niemal sytuacji obowiązują nas przecież określone reguły zachowania; nie inaczej jest w przypadku zasad właściwego doboru stroju. Autor skutecznie dowodzi, że dress code ogranicza nas tylko pozornie, a tak naprawdę pozwala na znacznie swobodniejsze działanie w okolicznościach tak zawodowych, jak i prywatnych. Tylko dzięki znajomości tych reguł można odnaleźć się wszędzie i o każdej porze roku.

Oczywiście, co podkreśla autor, przestrzeganie reguł dress code’u nie oznacza ślepego podążania za modą i powielania uniwersalnych wzorców. Łoszewski pomaga każdemu mężczyźnie w odnalezieniu własnego stylu, dostosowanego do sylwetki, charakteru, upodobań i rodzaju wykonywanych zadań. Tak sprofilowane propozycje niewątpliwie pomogą czytelnikowi poczuć się w każdej sytuacji swobodnie, zachować pewność siebie i niezbędną samoświadomość.

Kup teraz
Autor:
Krzysztof Łoszewski
Projekt graficzny:
Andrzej Barecki
Format:
165 x 235 mm
Liczba stron:
192
Cena detaliczna:
49,90 zł

Smart Casual

Męski styl

Krzysztof Łoszewski, autor bestsellerowej książki Dress code. Tajemnice męskiej elegancji, proponuje tym razem nieco bardziej swobody styl, prezentując rozwiązania odpowiednie dla każdego mężczyzny, który chce się ubierać elegancko, oryginalnie, kreować własny wygląd, a niekoniecznie musi nosić na co dzień garnitur. Propozycje ubrań na cztery pory roku, liczne porady dotyczące czapek, dżinsów, kurtek, płaszczy, łączenia kolorów, tweedu, wyboru butów czy jakości tkanin. Wskazówki dotyczące doboru ubrań w zależności od typu sylwetki. Skarbnica wiedzy dla tych, który chcą dobrze wyglądać, a zarazem czuć się swobodnie i nieskrępowanie. To kwintesencja niewyszukanej elegancji.

Warto wiedzieć, co kupować, a z czego lepiej rezygnować. Jak dostosować ubranie do sytuacji, żeby nie popełnić błędu? Kiedy można nosić na przykład białe, bawełniane dżinsy, kolorowe skarpetki i skórzaną marynarkę? Czy gołe stopy w klasycznych butach na skórzanej podeszwie to dobry pomysł na lato, a może wręcz przeciwnie? Czy kolor krawata należy dobierać do koloru sukienki dziewczyny, którą zabieracie na imprezę do znajomych, a może do koloru skarpetek? (…) Naprawdę, wcale nie jest łatwo.

Kup teraz
Autor:
Mariola Pryzwan
Format:
165 x 235 mm
Liczba stron:
272
Cena detaliczna:
44,90 zł

Cybulski o sobie

Mariola Pryzwan

Zbyszek Cybulski powraca do nas w niezwykłej książce składającej się wyłącznie z jego wypowiedzi. Autorka zafascynowana tą legendą polskiego kina i od lat zbierająca wszystkie materiały dotyczące jego osoby, uświadomiła sobie, że po Cybulskim zostało mnóstwo wypowiedzi, listów, notatek oraz nagrań archiwalnych w radiu. I wtedy właśnie wpadła na pomysł, że odda głos Zbyszkowi Cybulskiemu, żeby sam opowiedział o sobie i o aktorstwie, które było jego życiem. Rezultatem jest właśnie ta książka.

Kup teraz
X

E-sklep

Podaj login.

Podaj hasło.

BYTOM KLUB - Program lojalnościowy

Zaloguj do BYTOM KLUBU

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Zamknij